Poprzyj apel o wycofanie pigułek aborcyjnych z polskich aptek!

W Polskich aptekach legalnie można kupić pigułki o działaniu aborcyjnym i poronnym! Każdego roku sprzedaje się ich dziesiątki tysięcy. Podpisz apel o wycofanie tej trucizny ze sprzedaży.

Podpisów pod petycją: 9388

Poprzyj apel o wycofanie pigułek aborcyjnych z polskich aptek!

Szanowny Panie Ministrze

Rząd, którego jest Pan członkiem, deklaruje, że jest „za życiem”. Tymczasem od 2015 roku w polskich aptekach sprzedano setki tysięcy pigułek Ellaone, które mają działanie aborcyjne i wczesnoporonne. Aby otrzymać receptę na taką pigułkę nie trzeba nawet wychodzić z domu – w Internecie powszechnie dostępny jest zautomatyzowany do granic możliwości proceder wystawiania e-recept na ten środek za symboliczną 1 złotówkę. Pigułka Ellaone w wielu przypadkach nie dopuszcza do zagnieżdżenia się poczętego dziecka w macicy, powodując jego śmierć i wydalenie z organizmu, jest więc środkiem poronnym i aborcyjnym. Papież Jan Paweł II mówił, że naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Jaka przyszłość czeka Polskę, kiedy setkom tysięcy jej obywateli nie jest dane się urodzić, środki poronne i aborcyjne są legalnie sprzedawane w aptekach, a stosowanie tego typu środków jest szeroko reklamowane w mediach? Apeluję do Pana o natychmiastowe wycofanie pigułek Ellaone z aptek i wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży takich tabletek w Polsce. Z poważaniem,

%%twój podpis%%

9,388 podpisy

W Polskich aptekach legalnie można kupić aborcyjną pigułkę Ellaone. Potrzebna jest do tego recepta, ale aby ją zdobyć nie trzeba nawet iść do lekarza – wystarczy wypełnić krótki formularz w internecie i dokonać opłaty w postaci symbolicznej złotówki, a elektroniczną receptę na pigułkę aborcyjną dostanie się na sms lub e-mail.

Dla celów marketingowych nazywa się EllaOne „antykoncepcją awaryjną” lecz jej działanie jest przede wszystkim wczesnoporonne. Ta pigułka, jeśli zostanie zażyta po zapłodnieniu, zabija dziecko w pierwszych dniach jego istnienia. Zażywanie tej tabletki może mieć też poważne, negatywne skutki dla zdrowia kobiet.

Każdego roku w Polsce sprzedaje się dziesiątki tysięcy tych pigułek. Minister Zdrowia, w posiadającym większość parlamentarną Rządzie, ma pełnię władzy aby całkowicie zakazać jej sprzedaży. Niestety, od wielu lat Rząd RP toleruje sprzedaż pigułek w polskich aptekach, co przekłada się na dziesiątki tysięcy aborcji oraz powikłań zdrowotnych u Polek.

Domagamy się natychmiastowego wycofania tej tabletki z aptek i zakazu jej sprzedaży. Prosimy o poparcie naszej petycji w tej sprawie do Ministra Zdrowia.

Szanowny Pan
Adam Niedzielski
Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze,

Rząd, którego jest Pan członkiem, deklaruje, że jest „za życiem”. Tymczasem od 2015 roku w polskich aptekach sprzedano setki tysięcy pigułek Ellaone, które mają działanie aborcyjne i wczesnoporonne. Aby otrzymać receptę na taką pigułkę nie trzeba nawet wychodzić z domu – w internecie powszechnie dostępny jest zautomatyzowany do granic możliwości proceder wystawiania e-recept na ten środek za symboliczną 1 złotówkę.

Pigułka Ellaone w wielu przypadkach nie dopuszcza do zagnieżdżenia się poczętego dziecka w macicy, powodując jego śmierć i wydalenie z organizmu, jest więc środkiem poronnym i aborcyjnym.

Papież Jan Paweł II mówił, że naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Jaka przyszłość czeka Polskę, kiedy setkom tysięcy jej obywateli nie jest dane się urodzić, środki poronne i aborcyjne są legalnie sprzedawane w aptekach, a stosowanie tego typu środków jest szeroko reklamowane w mediach?

Apeluję do Pana o natychmiastowe wycofanie pigułek Ellaone z aptek i wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży takich tabletek w Polsce.

Z poważaniem,

Udostępnij petycję znajomym:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email