NIE dla zamykania kościołów na Wielkanoc!

Zbliżają się najważniejsze święta w roku – Wielkanoc. Mamy uzasadnione obawy, że rząd po raz kolejny zakaże wiernym udziału we wspaniałej liturgii paschalnej. Tylko zdecydowany sprzeciw wierzących może powstrzymać biurokratów przed prześladowaniami religijnymi. Dlatego prosimy o podpisanie petycji do premiera Morawieckiego.
 

NIE dla zamykania kościołów na Wielkanoc

4,242 podpisy
 

Podpisów: 4242

Prezes Rady Ministrów
Pan Mateusz Morawiecki
 

Szanowny Panie Premierze,

W minioną Wielkanoc Pański rząd, w ramach tzw. „walki z pandemią”, zakazał uczestnictwa w liturgii więcej niż 5 osób, niezależnie od wielkości kościoła. W tym samym czasie w autobusach i tramwajach mogło przebywać wielokrotnie więcej osób. We wspomnienie Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny Pański rząd zakazał odwiedzin cmentarzy, choć manifestacje zwolenników zabijania dzieci poczętych obywały się bez żadnych restrykcji. Policja i Sanepid wielokrotnie utrudniały za to sprawowanie liturgii. Przypomina to prześladowania religijne z okresu władzy komunistycznej.

Działania Pańskiego rządu mające powstrzymać skutki pandemii zaowocowały 80 000 nadmiarowych zgonów w stosunku do lat wcześniejszych. Jak Pan widzi prześladowania religijne nie są skutecznym sposobem na zmniejszenie liczby zachorowań i zgonów, a ich skutek jest opłakany. Dlatego apelujemy do Pana o zaniechanie prześladowań. Chrześcijanie wiedzą i zawsze wiedzieli, że wszelkie działania ludzkie bez modlitwy będą bezskuteczne. Jeśli leży Panu na sercu dobro Polski i Polaków, proszę pozwolić nam się modlić. Jeśli dobro Polski i Polaków jest Panu obojętne proszę się podać do dymisji.

Z poważaniem,
[podpis]

Udostępnij petycję znajomym:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email