Katolicka nagroda nie dla promotora in vitro.

Kapituła nagrody biskupa katowickiego Lux ex Silesia, przyznała ją w tym roku profesorowi Marianowi Zembali, Ministrowi Zdrowia w roku 2015. Marian Zembala odpowiada za wprowadzenie w Polsce niemoralnej procedury in vitro, a wydane przez niego rozporządzenia wykonawcze obowiązują do dziś.
 
Wręczenie nagrody spowoduje zgorszenie wiernych. Aby tego uniknąć poproś arcybiskupa Skworca o jej anulowanie.

 

Katolicka nagroda nie dla promotora in vitro.

Petycja jest zamknięta.

Data końcowa: Dec 05, 2021

Zebrane podpisy: 4067

4,067 signatures

 

Podpisów: 4067

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc
Metropolita katowicki
 
Ekscelencjo!
 
Z wielkim niepokojem przyjąłem informację o przyznaniu tegorocznej nagrody Lux ex Silesia profesorowi Marianowi Zembali.
 
Marian Zembala sprawował w roku 2015 urząd Ministra Zdrowia. Podczas sprawowania urzędu zajmował się wprowadzaniem ustawy o zapłodnieniu in vitro. Ustawa ta przewiduje zapłodnienie pozaustrojowe, testowanie i selekcjonowanie zarodków ludzkich, a także ich zamrażanie. Minister Zembala podpisywał rozporządzenia wykonawcze do tej ustawy.
 
Kościół Katolicki jednoznacznie potępia procedurę in vitro jako niemoralną. Św. Jan Paweł II odniósł się do niej słowami: (…) przy każdej próbie w tej metodzie giną liczne embriony – jest to rodzaj wyrafinowanej aborcji. Po drugie – każde dziecko ma prawo zrodzić się z miłosnego aktu małżeńskiego jego rodziców. I po trzecie – dziecko nie jest rzeczą i nawet przyszli rodzice nie mogą powiedzieć, że mają do niego prawo, zwłaszcza, że to „prawo” jest zawsze okupione śmiercią jego braci i sióstr” .
 
Rozporządzenia wydane przez ministra Zembalę obowiązują w dalszym ciągu. Na ich podstawie prowadzi się procedury skutkujące niemoralnym poczęciem dzieci, mrożeniem i niszczeniem tysięcy zarodków.
 
Uhonorowanie nagrodą Lux ex Silesia człowieka odpowiedzialnego za wprowadzenie niemoralnej procedury in vitro, wywoła u wiernych wrażenie, że Kościół Katolicki akceptuje technologię in vitro i stanie się powodem zgorszenia.
 
Z tego powodu proszę o anulowanie decyzji o przyznaniu nagrody i odstąpienie od wręczenia.
 
Z wyrazami szacunku

Udostępnij petycję znajomym:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email